arzyabi

نیروی متخصص از نظر دولت کانادا متخصصینی را شامل می شوند که در زمینه ای تخصصی یا حرفه ای سابقه کار دارند و بر اساس توانائیهای تخصصی خود این امکان را پیدا می کنند تا در کانادا از نظر اقتصادی صاحب شغل شوند و به درآمد زایی برسند. در حال حاضر، یکی از اهداف برنامه های مهاجرتی کانادا، جذب نیروهای متخصص به منظور کمک به شکوفایی اقتصاد کانادا و تقویت نیروی کار متخصص این کشور است.

در حال حاضر بهره مندی از سن مناسب، داشتن تحصیلات دانشگاهی بویژه در مقطع فوق لیسانس و دکترا، داشتن حداقل یک سال سابقه کار تخصصی در ایران و بهره مندی از نمرهء زبان انگلیسی و فرانسه در سطوح بالا دریافت اقامت دائم کانادا را با استفاده از این روش بسیار تسهیل می کند.

نیروهای متخصص برای مهاجرت به کانادا گزینه های متفاوتی دارند:

Express entry: در این روش، متقاضیان بر اساس تواناییهایی که برای استقرار و مشارکت در اقتصاد کانادا دارند امتیاز بندی می شوند. این امتیازات بر اساس میزان تحصیلات، تجربه کاری، مهارتهای زبان انگلیسی و فرانسه و فاکتورهای انطباق پذیری به متقاضیان اعطاء می شود. هر ماهه بر اساس دستور وزیر مهاجرت کانادا، کمترین امتیاز لازم برای انتخاب در قرعه کشی این برنامه مشخص می شود و افراد واجد شرایط جهت ارائه درخواست دعوتنامه دریافت می کنند.

برنامه های استانی (PNP): هر یک از استانهای کانادا برنامه های پذیرش نیروی متخصص مخصوص به خود را دارند که بر اساس نیازهای اقتصادی همان استان تنظیم شده اند. برخی استانها تنها بر اساس داشتن پیشنهاده شغلی در همان استان نیروی مهاجر جدید می گیرند و برخی دیگر تنها به فارغ التحصیلان همان استان اقامت دائم اعطاء می کنند. برخی دیگر از استانها، متخصصان و فارغ التحصیلان رشته های محدود و خاصی را بر اساس نیازهای اقتصادی همان استان پذیرش می کنند.

برنامه مهاجرتی نیروی متخصص کبک: برنامه مهاجرتی کبک برنامه ای است برای انتخاب کسانی که به احتمال زیاد امکان و قصد استقرار در استان کبک کانادا را دارند و در این استان امکان کار و رشد اقتصادی خواهند داشت.

برنامه مهاجرتی کبک با برنامه های مهاجرتی سایر استانهای کانادا کاملا متفاوت است و به سیستم نیروی متخصص کبک (Quebec Skilled Worker) معروف است. این برنامه از دوم آگوست سال 2018 دچار تغییرات اساسی شد و سیستم انتخاب آن به سیستم اکسپرس اینتری فدرال یا همان اظهار علاقمندی (Expression of Interest) تبدیل شد. به این معنی که در حال حاضر کسانی که قصد دارند برای برنامه مهاجرت کبک اپلای نماید باید پروفایل خود را در سایت مخصوص این برنامه یعنی آریما (Arima) ثبت نمایند و منتظر اولین دور انتخاب این برنامه و دریافت دعوتنامه باقی بمانند. متاسفانه هنوز هیچ قرعه کشی یا انتخابی در این سیستم جدید اتفاق نیافتاده است و بنابراین مشخص نیست که کبک علاوه بر سیستم امتیاز بندی خود، به چه فاکتورهایی توجه و تاکید خواهد کرد. اما پیش بینی می شود که دانستن زبان فرانسه در حد پیشرفته و نیز داشتن سابقه کار یا تحصیل در استان کبک و همچنین داشتن پیشنهاده شغلی در کبک احتمالا امتیازات زیادی را برای متقاضیان خواهد داشت.

آدرس ارتباطی ما

آدرس :تهران، خیابان دکتر شریعتی- خیابان دولت (شهید کلاهدوز)، نرسیده به بلوار کاوه ، نبش کوچه تراب، پلاک ۳۵۴، طبقه سوم، واحد ۷.

تلفن : 02122579167

تلفن : 02122579168

شماره واتساپ و تلگرام : 09022394062

ایمیل  : info[at]nobleimmigration[dot]com