arzyabi

بیشتر مدارس کانادا مدارس دولتی هستند و تحت نظارت دولت مرکزی، دولتهای استانی و دولتهای منطقه ای اداره می شوند. آموزش کودکان و نوجوانان در کانادا به دو بخش آموزش ابتدایی و آموزش متوسط و پس از متوسطه تقسیم می شود. برنامه های آموزشی استانها توسط هیآت مدیره مدارس نظارت می شود. آموزش برای کودکان و نوجوانان در کانادا از سن 5 سالگی (برای شروع کودکستان) و 6 سالگی (برای آغاز دبستان) شروع می شود و آموزش رسمی تا سن 16 سالگی در تمامی استانهای کانادا اجباری است و تنها در استانهای منیتوبا، انتاریو، و نیوبرانزویک سن آموزش اجباری 18 و یا سنی است که دیپلم دبیرستان دریافت می شود. در استان کبک، دانش آموزان به مدرسه می روند و دو سال هم در دوره پیش دانشگاهی ثبت نام می کنند. در کانادا کودکان 190 روز به مدرسه می روند، بجز کبک که این زمان 180 روز است. سال تحصیلی از اول سپتامبر آغاز می شود و تا پایان ماه جون ادامه پیدا می کند.

مدارس در سراسر کانادا اغلب به زبان انگلیسی آموزش می دهند (بجز کبک که بیشتر مدارس فرانسوی زبان هستند). با این وجود، به دلیل دو زبانه بودن زبان رسمی در کانادا در تمامی مدارس زبان فرانسه (و یا انگلیسی در استان کبک) به عنوان زبان دوم تدریس می شود.

دانش آموزانی که برای اولین بار در مدارس کانادا ثبت نام می کنند در آزمون خاصی شرکت می کنند تا سطح علمی و زبان انگلیسی و یا فرانسه آنان سنجیده شود. نتیجه این آزمون ممکن است مشخص کند که دانش آموز باید در دوره هایی که به تقویت زبان انگلیسی یا فرانسه کمک می کند شرکت کند.

فرصت تحصیل در مدارس کانادا شانس موفقیت فرزندان شما را در ورود به دانشگاههای معتبر کانادا افزایش می دهد و زمان انطباق آنان با سیستم آموزشی دانشگاههای کانادایی را کاهش می دهد و فرصتی برای تقویت زبان انگلیسی و فرانسه برای این دانش آموزان فراهم می کند. دانش آموزان در مدارس کانادا مورد حمایت و توجه معلمان و مشاوران آموزشی و تربیتی قرار می گیرند و به آنان کمک می شود تا با محیط آموزشی جدید راحت تر منطبق شوند و با شرایط زندگی در کشور جدید به آسانی خو بگیرند.

مدارس دولتی کانادا برای شهروندان و مقیمان کشور کانادا کاملا رایگان هستند. مدارس خصوصی با پرداخت شهریه برای شهروندان قابل دسترسی هستند. شهریه دبیرستانهای کانادا برای دانش آموزان بین المللی بطور متوسط بین 10 تا 15 هزار دلار کانادا در سال است.

دانش آموزانی که برای تحصیل در کانادا و اخذ ویزای دانش آموزی به سازمان IRCC در خواست می دهند باید مطمئن باشند که فردی به عنوان قیم آنان در کانادا باید برگه های مورد نیاز custodianship را امضاء کند و این برگه ها توسط والدین آنان در کشور مقصد نیز باید امضاء شود. کسی که قیومت دانش آموز را برعهده می گیرد باید در فاصله معقولی از محل تحصیل زندگی دانش آموز زندگی کند تا بتواند دانش آموز را در طول تحصیل حمایت کند.

آدرس ارتباطی ما

آدرس :تهران، خیابان دکتر شریعتی- خیابان دولت (شهید کلاهدوز)، نرسیده به بلوار کاوه ، نبش کوچه تراب، پلاک ۳۵۴، طبقه سوم، واحد ۷.

تلفن : 02122579167

تلفن : 02122579168

شماره واتساپ و تلگرام : 09022394062

ایمیل  : info[at]nobleimmigration[dot]com