ویزای تحصیلی برای دانش آموزان همراه با اخذ پذیرش از مدارس کانادا

تحصیل در مدارس کانادا فرصت و تجربه ای منحصر به فرد برای فرزندان شما خواهد بود. آموزش در مدارسی که از استانداردهای جهانی بالایی برخوردار هستند به فرزندان شما این امکان را می دهد تا با بهره گیری از امکانات بسیار خوب این مدارس، سطح دانش و مهارتهای هنری و ورزشی خود را ارتقاء بخشند و به استانداردهای جهانی نزدیک تر کنند.

بیشتر مدارس کانادا مدارس دولتی هستند و تحت نظارت دولت مرکزی، دولت های استانی و دولتهای منطقه ای اداره می شوند. آموزش کودکان و نوجوانان در کانادا به دو بخش آموزش ابتدایی و آموزش متوسطه و پس از متوسطه تقسیم می شود. برنامه های آموزشی استانها توسط هیأت مدیره مدارس نظارت می شود.

آموزش برای کودکان و نوجوانان در کانادا از سن 5 سالگی (برای شروع کودکستان) و 6 سالگی (برای آغاز دبستان) شروع می شود و آموزش رسمی تا سن 16 سالگی در تمامی استانهای کانادا اجباری است و تنها در استانهای منیتوبا، انتاریو، و نیو برانزویک سن آموزش اجباری هجده سالگی و یا سنی است که دیپلم دبیرستان دریافت می شود. در استان کبک، دانش آموزان 11 سال به مدرسه می روند و دو سال هم در دوره پیش دانشگاهی ثبت نام می کنند. در کانادا کودکان 190 روز به مدرسه می روند، به جز کبک که این زمان 180 روز است. سال تحصیلی از اول سپتامبر آغاز می شود و تا پایان ماه جون ادامه پیدا می کند.

مدارس در سراسر کانادا اغلب به زبان انگلیسی آموزش می دهند (بجز کبک که بیشتر مدارس فرانسوی زبان هستند). با این وجود، به دلیل دو زبانه بودن زبان رسمی در کانادا در تمامی مدارس زبان فرانسه (و یا انگلیسی در استان کبک) به عنوان زبان دوم تدریس می شود. دانش آموزانی که برای اولین بار در مدارس کانادا ثبت نام می کنند، در آزمون خاصی شرکت می کنند تا سطح علمی و زبان انگلیسی و یا فرانسه آنان سنجیده شود. نتیجه این آزمون ممکن است مشخص کند که دانش آموز باید در دوره هایی که به تقویت زبان انگلیسی یا فرانسه کمک می کند شرکت کند.

فرصت تحصیل در مدارس کانادا شانس موفقیت فرزندان شما را در ورود به دانشگاههای معتبر کانادا افزایش می دهد و زمان انطباق آنان با سیستم آموزشی دانشگاههای کانادایی را کاهش می دهد و فرصتی برای تقویت زبان انگلیسی و فرانسه برای این دانش آموزان فراهم می کند. دانش آموزان در مدارس کانادا مورد حمایت و توجه معلمان و مشاوران آموزشی و تربیتی قرار می گیرند و به آنان کمک می شود تا با محیط آموزشی جدید راحت تر منطبق شوند و با شرایط زندگی در کشور جدید به آسانی خو بگیرند.

مدارس دولتی کانادا برای شهروندان و مقیمان کشور کانادا کاملا رایگان هستند. مدارس خصوصی با پرداخت شهریه برای شهروندان قابل دسترسی هستند.

شهریه دبیرستانهای کانادا برای دانش آموزان بین المللی به طور متوسط بین ده هزار تا پانزده هزار دلار کانادا در سال است. دانش آموزانی که برای تحصیل در کانادا به سازمان IRCC درخواست می دهند، باید مطمئن باشند که فردی به عنوان قیم آنان در کانادا باید برگه های مورد نیاز را امضاء کند و این برگه ها توسط والدین آنها در کشور مقصد نیز باید امضاء شود. کسی که قیومیت دانش آموز را بر عهده می گیرد باید در فاصله معقولی از محل تحصیل دانش آموز زندگی کند تا بتواند دانش آموز را در طول تحصیل حمایت کند.