دعوتنامه استان ساسکاچوان برای داوطلبین با سابقه کار تخصصی در حوزه کامپیوتر

ساسکاچوان به تازگی بزرگترین قرعه کشی برنامه های استانی خود را در ماه فوریه برگزار کرده و متقاضیان با سابقه کاری در سه NOC مشخص را هدف قرار داده است.

سازمان برنامه مهاجران ساسکاچوان (SINP) از طریق دو رویکرد به ارائه دعوت نامه نیروی کاری در سطح بین المللی روی آورده است: اکسپرس انتری و مشاغل موردنیاز. برای دعوت شدن به این قرعه کشی، داوطلبان هر دو روش باید پروفایل اظهار علاقه مندی (EOI) خود را به SINP ارسال کنند. همچنین باید در یکی از سه رده شغلی (NOC) زیر سابقه کاری داشته باشند:

  1. مهندسان و طراحان نرم افزار (NOC 2173)
  2. برنامه نویسان کامپیوتر و محصولات دیجیتالی (NOC 2174)
  3. طراحان و توسعه دهندگان وب سایت (NOC 2175)

افراد داوطلب برای هر دو رویکرد ابتدا باید مدارک تحصیلی شان مورد ارزیابی قرار گیرد تا مدرک و گواهی نامه هایشان با مدارک معتبر کانادایی مقایسه شوند. در برنامه SINP با بررسی پروفایل EOI، میزان توانایی داوطلبان برای موفقیت در برنامه های استانی در نظر گرفته می شود. همچنین داوطلبان باید میزان توانمندی خود را برای تشکیل زندگی در ساسکاچوان از طریق ارائه سوابق کاری، میزان تحصیلات، مهارت زبان، سن و میزان وابستگی به استان (Connections to the Province) نشان دهند.

برنامه SINP با استفاده از این 5 فاکتور، داوطلبان را ارزیابی کرده و از 100 نمره به آنها امتیاز می دهد. سپس داوطلبینی که بالاترین امتیاز را دارند برایشان دعوتنامه صادر می شود.

رویکرد اکسپرس انتری:

در آخرین تاریخ صدور دعوتنامه، استان ساسکاچوان تعداد 455 دعوتنامه را برای داوطلبین خود در زمینه اکسپرس انتری صادر کرد. نظام اکسپرس انتری فدرال ، مجموعه داوطلبانی که متقاضی برنامه مهاجرت استانی هستند را در سه کلاس مدیریت می کند: برنامه مهاجرت نیروی تخصصی فدرال، مهاجرت از طریق برنامه های مهارتی فدرال و برنامه مهاجرت براساس تجربه کانادایی

رویکرد مشاغل موردنیاز:

این رویکرد برای آن دسته از داوطلبان برنامه های مهاجرتی است که فاقد پروفایل اکسپرس انتری هستند. تعداد 166 داوطلب برای مشاغل موردنیاز در برنامه های استانی انتخاب شده و برایشان دعوتنامه صادر شده است. لازم به ذکر است که حداقل امتیاز لازم برای این برنامه، امتیاز 68 می باشد که مشابه با امتیاز مورد نظر برای برنامه اکسپرس انتری است.