برنامه اسپانسرشیپی والدین (PGP) در سال 2020

مارکو ای ال مندیچینو، وزیر مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا، در روز 5 اکتبر 2020، جزئیات از سر گرفتن برنامه PGP را با تعهد دولت در راستای کنار هم قرار گرفتن اعضای خانواده ها اعلام کرد.

طی یک دوره 3 هفته ای ، از ساعت 12 بعد از ظهر روز 13 اکتبر تا 12 بعد از ظهر روز 3 نوامبر سال 2020 ، شهروندان کانادایی و افرادی که اقامت دائم کانادا دارند، در صورت تمایل به اسپانسرشیپی والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود جهت مهاجرت ، این فرصت را دارند که فرم آنلاین اسپانسرشیپی را ارسال نمایند.

به منظور اطمینان حاصل کردن از ارائه یک فرصت عادلانه، شفاف و مساوی برای متقاضیان، اداره IRCC به صورت تصادفی، افراد واجد شرایط جهت اسپانسرشیپی را انتخاب کرده و برای آنان دعوتنامه ارسال می کند. متقاضیان انتخاب شده تنها 60 روز فرصت دارند تا پرونده درخواستی خود را ارسال نمایند.

با توجه به اینکه بسیاری از افراد واجد شرایط تحت تاثیر شرایط اقتصادی استثنایی Covid-19 قرار گرفته اند، اداره IRCC در حال معرفی یک سیاست موقت عمومی است که به جای حداقل درآمد لازم سالیانه بعلاوه 30%، میزان درآمد موردنیاز برای سال مالیاتی 2020 را به حداقل درآمد سالیانه (بدون اضافه کردن 30%) کاهش دهد.

دولت می داند که در کنار هم قرار گرفتن اعضای خانواده بویژه در شرایط سخت، چقدر مهم است. اجرای برنامه PGP بر مبنای تایید درخواست اسپانسرشیپی برای 49000 خانواده تا تاریخ 31 دسامبر 2020 است.

به منظور پذیرش افراد برای برنامه PGP، حداکثر تعداد 10000 درخواست مورد بررسی قرار می گیرد. اداره  IRCC در سال 2021، با هدف پذیرش 30000 درخواست جدید اسپانسرشیپی والدین، فرم های اسپانسرشیپی جدیدی را ارائه خواهد داد.