معرفی اقدامات جدید مرزی برای حفظ بهداشت عمومی کانادا و بروزرسانی محدودیت های سفر

مارکو ای ال مندیچینو (وزیر اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا)، بیل بلیر (وزیر ایمنی همگانی و آمادگی اضطراری) و پتی هادجو (وزیر بهداشت) اعلام کردند که با توجه به محدودیت های موجود در مناطق مرزی کانادا، دولت این کشور در حال بهبود وضعیت بهداشت عمومی در این مناطق و نظارت بر روند قرنطینه است. دولت کانادا همچنین در حال استفاده از روش ها و فرایندهای دیجیتال است تا اطلاعات ضروری و مهم با سرعت بیشتری بین استان ها و مناطق مختلف کشور به اشتراک گذاشته شود. علاوه بر این، یک پروسه برای حمایت از کنار هم قرار گرفتن اعضای خانواده ها از جمله افرادی که در روابط نامزدی طولانی مدت هستند، دانش آموزان و دانشجویان بین المللی، و افرادی که به دلایل انسان دوستانه قصد ورود به کانادا را دارند، ایجاد کرده اند.

به دلیل وجود این پشتیبانی قوی، پروسه هایی برای حمایت بیشتر از جمع شدن اعضای خانواده در کنار همدیگر، ورود به کشورکانادا با اهداف انسان دوستانه، ورود ایمن و تدریجی برخی از دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است که به صورت دقیق تر در زیر آورده شده است:

  • اعضای نزدیک خانواده افرادی که شهروند کانادا هستند و یا در کانادا اقامت دائم دارند؛ شامل فرزندان بزرگسال، نوه ها، خواهر و برادر و پدربزرگ و مادربزرگ آنها و همچنین نامزدهای آنها همراه با فرزندانشان (در صورت وجود) که حداقل باید یک سال از روابط نامزدی آنها گذشته باشد.
  • افراد خارجی که در شرایط خاص و با اهداف انسان دوستانه قصد ورود به کانادا را دارند؛ مانند کمک کردن در زمینه بیماری های تهدیدکننده زندگی، آسیب دیدگی شدید یا مرگ با حق عبور و مرور بالقوه پس از دوران قرنطینه
  • دانش آموزان و دانشجویان بین المللی، از تاریخ 20 اکتبر 2020؛ اگر در موسسه یا دانشگاهی پذیرش گرفته باشند که توسط دولت استانی، برنامه ریزی مشخصی برای آماده سازی در برابر ویروس Covid-19 در نظر گرفته شده باشد.

برای اعضای خانواده افراد یک روند سختگیرانه در نظر گرفته شده است و هر مسافر باید از مدت زمان قبل تری، برای سفر به کانادا درخواست کند و مجوز برای آن فرد صادر گردد.

ذکر این نکته لازم است که مسافران تا زمانی که کلیه شرایط لازم را برآورده نکنند و تمامی مجوزهای موردنظر برای ورودشان به کانادا را بر اساس قوانین جدید کسب ننمایند، نباید بلیط قطعی برای برنامه مسافرت خود تهیه کنند.