سیستم اکسپرس اینتری (Express Entry)

سیستم اکسپرس اینتری یک سیستم انتخاب متقاضیان برای مهاجرت به کانادا با استفاده از روش نیروی متخصص (Skilled Worker) است. بنابراین مهم است بدانیم که اکسپرس اینتری یک روش مهاجرتی نیست و فقط یک شیوه انتخاب متقاضیان واجد شرایط است.
قبل از اینکه متقاضیان بتوانند وارد سیستم اکسپرس اینتری شوند باید برای برنامه نیروی متخصص فدرال (Federal Skilled Worker) ارزیابی شوند و در این برنامه حداقل امتیاز 67 را بدست آورند. این برنامه مخصوص کسانی است که قصد اقامت در هر جای کانادا بجز کبک را دارند. جهت اطلاع از سیستم امتیازدهی در این برنامه به این لینک مراجعه فرمائید.

در سیستم اکسپرس اینتری، متقاضیان بر اساس تواناییهایی که برای استقرار و مشارکت در اقتصاد کانادا دارند امتیاز بندی می شوند. این امتیازات بر اساس میزان تحصیلات، تجربه کاری، مهارتهای زبان انگلیسی و فرانسه و فاکتورهای انطباق پذیری به متقاضیان اعطاء می شود. هر ماهه بر اساس دستور وزیر مهاجرت کانادا، کمترین امتیاز لازم برای انتخاب در قرعه کشی این برنامه مشخص می شود و افراد واجد شرایط جهت ارائه درخواست دعوتنامه دریافت می کنند.

جهت اطلاع از شیوه امتیازدهی در سیستم اکسپرس اینتری به این لینک مراجعه فرمائید. همچنین جهت اطلاع از آخرین امتیازهایی که دعوتنامه دریافت کردند به این لینک مراجعه نمایید.

سیستم اکسپرس اینتری در یک نگاه

Image described below