یکی از خدمات شرکت مهاجرتی نوبل اخذ پذیرش از دانشگاههای کانادا در رشته مورد نظر دانشجویان و در بهترین دانشگاهی است که امکان اخذ پذیریش با توجه به معدل مقطع تحصیلی قبلی و نمره زبان آنان وجود دارد.

دانشگاههای کانادا در بسیاری از رشته های تحصیلی، حائز رتبه بالایی در رتبه بندی دانشگاههای جهان هستند و در عین حال از نظر هزینه های تحصیلی و امکان اعطای وام و بورسیه دانشگاهی به دانشجویان خارجی در شرایط خوبی قرار دارند. همچنین به دلیل امکان اخذ اقامت دائم پس از فارغ التحصیلی از دانشگاههای کانادا، گرفتن پذیرش از دانشگاههای کانادا جهت ادامه تحصیل در مقاطع مختلف طرفداران زیادی دارد.

جهت اخذ پذیرش دانشجویی داشتن معدل خوب و نمرات بالا در مقطع قبلی از اهمیت خاصی برخوردار است. بسیاری از دانشگاهها و کالج ها نیاز به نمره آیلتس آکادمیک و یا تافل دارند و هرچه رتبه دانشگاه بالاتر باشد، معمولا نمره زبان مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از این دانشگاهها نیز بالاتر خواهد بود.

جهت اخذ پذیرش در مقاطع فوق لیسانس و دکترا، دانشجویان باید بتوانند رزومه علمی و تخصصی خوبی را ارائه نمایند، بهتر است در رشته خود مقالاتی را در مجلات معتبر تخصصی چاپ کرده باشند، بتوانند توصیه نامه قوی از اساتید راهنمای خود دریافت کنند و پیشنهاده تحقیق (proposal) مطابق با علاقمندیهای اعضاء هیأت علمی دانشگاه مورد نظر خود ارائه کنند تا بتوانند نظر مثبت اساتید دانشگاههای کانادا را به سمت خود جلب کنند.

انتخاب دقیق رشته، دانشگاه و استان مورد نظر جهت ادامه تحصیل از اهمیت خاصی برخوردار است.